Stok Giriş Fişi

Stok Giriş Fişi

Fiş Tarihi : Stok giriş fişinin tarihi yazılır. Öntanımlı olarak o günkü tarih gelir.

Fiş Numarası : Stok fişine ait fiş numarası yazılır. Fiş numarası otomatik olarak +1 artan şekilde gelir, dilerseniz bu numarayı değiştirebilrisiniz.

Giriş Deposu : Stok girişinin yapıldığı depo seçilir. Zorunlu alandır.

Geldiği Bölüm : Ürün yada ürünleri depoya gönderen işletme biriminin seçiminin yapıldığı alandır.

Ürünler : Stok girişinin yapıldığı ürün yada ürünlere ait bilgilerin girildiği ızgara veri alanıdır.

Ürünler - Stok Kodu : Girişi yapılan stoğa ait stok kodu yazılır. Eğer ürünün barkodu tanımlanmışsa bu alanda iken barkod okuyucu ile ürünün barkodu okutularak ürün seçimi yapılır. Otomatik tamamlama özelliğine sahip bir hücredir, stok kodu yazılmaya başlandığında girilen karakterler ile tanımlı stok kodları liste halinde gelir, ok tuşları ile seçim yapılarak stok seçimi sağlanır.

Ürünler - Stok Adı : Girişi yapılan stoğa ait stok adı yazılır. Otomatik tamamlama özelliğine sahip bir hücredir, stok adı yazılmaya başlandığında girilen karakterler ile tanımlı stok isimleri liste halinde gelir, ok tuşları ile seçim yapılarak stok seçimi sağlanır.

Ürünler - Miktar : Seçimi yapılan stokla ilgili giriş miktarının yazıldığı alandır.

Ürünler - Ölçü Birimi : Stok seçimi sonrasında stok kartında tanımlı olan ölçü birimi otomatik olarak gelir. Bu hücredeki veri değiştirilemez.

Ürünler - Birim Fiyatı : Girişi yapılan ürünün birim fiyatı yazılır.

Ürünler - Tutar : Miktar ve birim fiyat girildiyse tutar otomatik olarak hesaplanır. Dilenirse tutar değiştirilebilir. Bu alan tutar girildiğinde; miktar yada birim fiyatından hangisi girilmiş ise diğeri otomatik olarak hesaplanır.

Açıklama : Fiş genel açıklama alanıdır. Stok girişi ile ilgili olarak sisteme not girilmesi gerekiyorsa bu alana girilir.

Toplam Tutar : Girişi yapılan stoklar ile ilgilli toplam tutar bilgisi otomatik olarak hesaplanır.

Kaydet : Girilen bilgileri kaydetmeye yarar. Eğer bu fişe değişiklik amaçlı girildi ise, eski bilgileri silip yeni bilgileri veritabanına kayıt eder

Kapat : Ekranı kapatmak için kullanılır. Girilen bilgiler hiçbir surette kaydedilmez yada güncellenmez

Demo İndir


Son Güncelleme : 04.06.2024